واکنش چمران به طرح تغییر کارکرد بخشی از بوستان ولایت

به گزارش همشهری آنلاین، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد دستور جلسه امروز شورای شهر گفت: در جلسه امروز لایحه‌ای در رابطه با ارائه تخفیف برای غرفه‌های نمایشگاه شهر آفتاب بررسی خواهد شد و در این جلسه تصمیم‌گیری مجددی برای نرخ گذاری غرفه‌ها و تشویق بیشتر برای شرکت‌کنندگان انجام خواهد شد.

او با بیان اینکه بررسی دو گزارش حسابرسی و پرونده باغات در این جلسه خواهیم داشت، در مورد وضعیت انتقال نمایشگاه بین المللی به شهر آفتاب، افزود: هر زمانی که نمایشگاه‌ها مشکل‌ساز شدند در شورا اعتراض کردیم و حتی جلساتی با مدیرعامل نمایشگاه‌ها برگزار شد و روز گذشته با وزیر صمت در این خصوص هم صحبت کردم و او نیز تاکید داشت که باید برنامه ریزی شود که استفاده درستی از نمایشگاه شهر آفتاب و نمایشگاه بین‌المللی صورت بگیرد. هرچند که مدیرعامل نمایشگاه سئول به تازگی منصوب شده و قطعا جلسه ای در شورا با مدیرعامل نمایشگاه ها خواهیم داشت تا انتقال به نمایشگاه شهر آفتاب بررسی شود.

چمران در مورد برگزاری جلسه ستاد مشارکت‌های محله‌ای تهران نیز با بیان اینکه برای افتادن امور روی روال باید هر هفته جلسه برگزار کنیم که روز گذشته نیز جلسه اول آن برگزار و قرار بر این شد که شهرداری پنج دستورالعمل را آماده کند تا وارد کار شویم، در مورد انتخاب خسرو دانشجو عضو شورای دوم به عنوان معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: این حوزه رشته تخصصی دانشجوست و انتخاب خوبی صورت گرفته و امیدواریم مشکلات بین شهرداری و وزارت راه و روشن‌بینی و قانون‌گرایی بین دو طرف رفع شود.

وی در مورد سرانجام امضای قرارداد ۶۳۰ واگن متروی تهران نیز گفت: امضای قرارداد برای پرداخت پیش پرداخت واگن انجام شده اما برای ابلاغ و آغاز کار باید جای دیگری نیز تصویب شود و این خبری است که من روز گذشته دریافت کردم و می‌ترسم به این زودی به نتیجه نرسد و امیدواریم آخرین گام باشد و تولید آغاز شود. در تولید داخلی قراردادها منعقد شده و من خواهم خواست که قراردادها را ارائه داده و توضیح دهند و وزارت صمت نیز به دنبال این است که از ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران و اراک استفاده شود.

چمران با بیان اینکه طراحی‌ها باید به روز باشد، افزود: ما تأکید کردیم بیشتر از یک سال و نیم طول نکشد؛ اما باید طراحی و ساخت، دقیق و به‌روز باشد.

درباره ی ndhyfuxqo